E enjte, Janar 27, 2022

Jeta e Qenit....

KURRIMI I QENIT..

Si të shpëtoni dhe të shmangni qentë gjurmues – 10 këshilla themelore për t'u ditur

Si të shpëtoni dhe të shmangni qentë gjurmues Çfarë është një qen gjurmues? Qentë gjurmues u përdorën për herë të parë në shekullin e 12-të nga Kalorësit Templarë, por...

Këshilla për të mbajtur gjithmonë parasysh kur trajnoni qentë në 2022

Këshilla që duhen mbajtur gjithmonë parasysh kur trajnoni qentë Përpara se të zhytemi me kokë në botën magjike të trajnimit të qenve, këtu janë disa këshilla që...

Trajnimi i qenve...

Kujdesi i Qenit..

Qentë e terapisë mund të përmirësojnë shëndetin mendor dhe fizik

Qentë e terapisë mund të përmirësojnë shëndetin mendor dhe fizik Vetëm 10 minuta përkëdhelje terapie me kafshë mund të lehtësojnë ndjeshëm stresin e studentëve, një studim nga studiuesit në Uashington...

Qëndro i lidhur

16,985TifozëtLike
2,458Followersndjek
61,453SubscribersRegjistrohu


Shkëlqyeshëm

I SIGURT!

2022
- Reklama -

Kujdesi i qenve...

Shqyrtime fundit

10 Udhëzuesit më të mirë të qenve për rutine dhe rishikimet (2022)

Top 10 udhëzuesit më të mirë për rutine për qentë dhe rishikimet (2022) A keni një ditë të ngarkuar, por dëshironi që shoku juaj me katër këmbë të bëjë ushtrimin që ai...

Shëndeti i qenve

A mund të ushqehen qentë me perime? 9 perime dhe fruta që janë toksike për qentë

  A mund të ushqehen qentë me perime? Ndryshe nga njerëzit, qentë e tretin ushqimin në një mënyrë të ndryshme dhe konsumimi i ushqimeve të papërshtatshme mund të rezultojë në shëndet afatgjatë...

Si të parandaloni ankthin e ndarjes në kafshën tuaj shtëpiake (2022)

Si të parandaloni ankthin e ndarjes në kafshën tuaj shtëpiake Ankthi i ndarjes tek kafshët shtëpiake është një problem i zakonshëm i sjelljes që mund të jetë shumë i vështirë për t'u përballuar. Kjo...

Nëse shihni këto 7 shenja në kafshën tuaj shtëpiake, telefononi një veteriner të urgjencës sa më shpejt që të jetë e mundur

Nëse shihni këto 7 shenja në kafshën tuaj shtëpiake, telefononi një veteriner urgjent sa më shpejt që të jeni nëse jeni një prind i ri lesh, disa nga gjërat që...

Si të gjeni veterinerin më të mirë për kafshën tuaj shtëpiake

Si të gjeni veterinerin më të mirë për kafshën tuaj Kërkimi për klinikat më të mira veterinare është shumë më i lehtë në ditët e sotme. Përveç faktit se aty...

Veterinari në internet: Çfarë duhet të dini për alternativat e telemjekësisë dhe sigurimit të kafshëve shtëpiake

Çfarë duhet të dini rreth telemjekësisë dhe alternativave të sigurimit të kafshëve shtëpiake Le të jemi të sinqertë: ndonjëherë mund të jetë vërtet e ndërlikuar të bësh një vizitë te një veteriner....
- Reklama -

Duhet Lexuar...

Qentë e terapisë mund të përmirësojnë shëndetin mendor dhe fizik Vetëm 10 minuta përkëdhelje terapie me kafshë mund të lehtësojnë ndjeshëm stresin e studentëve, një studim nga studiuesit në Uashington...

Emrat e qenve

Fakte argëtuese rreth qenve

Këshilla për qentë

AdvertismentMotor kërkimi Google

Artikujt e fundit

Postimet në tendencë...

Komentet e fundit